Práve teraz je ideálny čas na výmenu strešných okien

Velux článok

 

Do roku 2021 spoločnosť VELUX vstúpila s prevratnou novinkou. Na slovenský trh uviedla nové strešné okno s trojsklom, ktoré zaistí lepšiu tepelnú izoláciu, lepšiu zvukovú izoláciu, redukciu hluku z dažďa aj ľahšiu údržbu. Strešné okno s prémiovými benefitmi pre príjemnejšie bývanie zdvíha latku kvality v cenovo dostupnej kategórii Štandard Plus.

Rok 2020 priniesol do našich životov množstvo zmien. Ciele spoločnosti VELUX sa však nezmenili a opäť nastavuje nový štandard výrobkov pre moderné a trvalo udržateľné stavebníctvo. Nové strešné okno VELUX je ekologické a do najobľúbenejšej kategórie strešných okien Štandard Plus vnáša 4 prémiové benefity.

Produkt roka 2021 spĺňa nielen požiadavky novej legislatívy na tepelnú ochranu budov (od 1. 1. 2021 sa sprísňuje požiadavka na Uw na 1,0 až 1,1 podľa sklonu strechy), ale zohľadňuje aj potreby zákazníkov a aktuálne trendy.

Dnes možno bezpečne stavať moderné domy s takmer nulovou spotrebou energie, v ktorých denné svetlo a čerstvý vzduch zabezpečujú strešné okná bez obáv z úniku energie. Revolučné strešné okná s trojsklom so zasklením 64 spĺňajú prísne požiadavky aktualizovanej normy. „Spoločnosť VELUX je lídrom na trhu, ktorý dlhodobo určuje trendy. Naše nové okno je odpoveďou na požiadavky na výrobky v súlade s trvalo udržateľným stavebníctvom, ktoré zároveň zvyšujú komfort obyvateľov domov,“ zhrnul Zsolt Szabó, Market Director VELUX Slovenská republika.

Nové strešné okno VELUX s trojsklom so zasklením 64 poteší každého, kto chce za rozumnú cenu premeniť svoj domov na zdravšie a komfortnejšie miesto, plné denného svetla a čerstvého vzduchu. „Cenou tohto okna sprístupňujeme strešné okná s prémiovými vlastnosťami širokému spektru používateľov,“ doplnil Zsolt Szabó.

S novým trojsklom vám teplo domova nikam neutečie

Spoznáte hrejivý luxus trojskla s lepšou tepelnou izoláciou (Uw = 1,0 W/m2K, resp. 0,94–0,96 W/m2 K*).

Nové zasklenie je vybavené sklami rôznych hrúbok a nový je aj moderný medziskelný dištančný rámik TPS v čiernej farbe. Kombináciou týchto zmien sa podarilo dosiahnuť lepšiu tepelnú izoláciu, ktorá spĺňa aj novú prísnejšiu legislatívu.

Vyznačuje sa tiež lepšou zvukovou izoláciou, takže k vám zvonku doľahne menej hluku a vychutnáte si pokojný, ničím nerušený kľud.

Počas dažďa budú kvapky na sklo dopadať tichšie, aby už nikoho nerušili.

Vylepšená skladba zasklenia prináša aj výrazný útlm hluku nielen z ulice, ale utlmí aj zvuk dažďa vďaka sklám s rôznou hrúbkou, ktoré absorbujú hluk rôznych frekvencií. Tlmenie hluku Rw = 35 dB bolo doteraz k dispozícii len pri prémiových zaskleniach.

 

Štvrtou praktickou novinkou je samočistiaca vrstva vonkajšieho skla, ktorá zabraňuje usádzaniu nečistôt a ešte dlho po umytí sa postará o dokonalý výhľad z okna.

Na vonkajšie sklo je nanesený ľahko umývateľný nano povlak N2 s hrúbkou len 10 mikrónov, ktorý sa na okne sám aktivuje vplyvom slnečného žiarenia a dažďa. Akonáhle dôjde k aktivácii, samočistiaca vrstva vonkajšieho skla bude zabraňovať usádzaniu agresívnych častíc nielen zo zrážok, ale zabráni tiež usadeniu rôznych iných nečistôt.

*Platí iba pre kombináciu s lemovaním EDJ/EDN 2000.

 GLL/GLL B = 0,94 W/m2K; GLU/GLU B = 0,96 W/m2K

Vyberte si ideálne okno pre váš domov

Vďaka dostupnej cene nového strešného okna so zasklením 64 stojí za zváženie aj ďalšie strešné okno v domácnosti – nielen že sa do interiéru dostane viac denného svetla, navyše ho viac prepojí s okolím. Vďaka novému zaskleniu 64 odpadá obava, či viac strešných okien nebude viesť k väčším tepelným stratám.

Nové strešné okno je k dispozícii v rozličných veľkostiach a typoch – k dispozícii je drevený alebo bezúdržbový variant, či horné alebo spodné otváranie okna. Vo variante s horným ovládaním možno nové strešné okno VELUX doplniť o diaľkové ovládanie na elektrický alebo solárny pohon. Následne ho môžete napojiť aj na inteligentné technológie (VELUX ACTIVE with NETATMO), ktoré samy zaistia vetranie alebo tienenie a zaistia vám zdravšiu domácnosť. Nové strešné okno je možné vybaviť aj širokým spektrom vnútorných alebo vonkajších tieniacich doplnkov.

Nové okno VELUX bude dodávané v 100 % recyklovateľnom obale

Spoločnosť VELUX ako prvá v roku 2017 uviedla na trh cenovo dostupné trojsklá a za 3 roky sa ich podiel v predaji okien značky VELUX zvýšil z 15 % na 80 %. Strešné okná s izolačným trojsklom zaisťujú ďaleko lepší tepelný komfort a šetria energiu potrebnú na vykurovanie. Ekologický prístup spoločnosti VELUX sa netýka len výrobkov samotných, ​​ale je komplexný. Nové okno VELUX bude dodávané v 100 % recyklovateľnom obale – štandardné plastové produkty ako výplň krabíc nahradí lepenka a papier. Aj to je jeden z krokov, ktorými chce spoločnosť VELUX splniť svoj globálny záväzok: do roku 2041, k stému výročiu svojho založenia, sa zaviazala dosiahnuť celoživotnú uhlíkovú neutralitu. A to ako prvá spoločnosť v stavebníctve.