Prečo strešné okná?

Velux1 

Uvažujete o vlastnom bývaní? Alebo ste sa už pustili do stavby či rekonštrukcie domu, bytu či podkrovia? V tom prípade sa do centra vašej pozornosti určite dostali aj okná.

Okrem klasických okien sú čoraz populárnejšie aj okná strešné. Poviete si – veď strešné oná nie sú žiadnou novinkou, boli tu aj pred dvadsiatimi či tridsiatimi rokmi. Lenže nie sú strešné okná ako strešné okná. Doba sa mení, zvyšuje sa životný štandard a s ním aj naše nároky na bývanie. Práve kvalitné a moderné strešné okná môžu výrazným spôsobom prispieť k spokojnému a zdravému bývaniu, a tým aj k našej celkovej pohode a spokojnosti.

Prečo teda strešné okná?

V prvom rade preto, lebo ponúkajú ideálne množstvo denného svetla. Prirodzené svetlo má zásadný význam pre našu fyzickú i duševnú pohodu. Klasické okná síce denné svetlo dodajú, ale ich kombinácia so strešnými oknami zaistí prísun denného svetla v rôznych uhloch a aj do menej dostupných miest, akými sú úzke a malé priestory, chodby, šatníky či podkrovia.

So strešnými oknami je každý priestor svetlejší a jasnejší, či už ide o spálňu, detskú izbu, kuchyňu či kúpeľňu. Nie je nič krajšie, ako sa prebúdzať do slnkom zaliatej spálne či spolu s deťmi pozorovať nočnú oblohu. Strešné okná zaistia maximum svetla napríklad ráno pri obliekaní a líčení, ale aj počas denných aktivít. Či už doma pracujete alebo oddychujete, trávite tu dosť času a práve strešné okná ho môžu skvalitniť a spríjemniť. Pre optimálny komfort sa odporúča, aby presklená plocha predstavovala aspoň 10% celkovej podlahovej výmery miestnosti.

Ak si hlavu lámete nad tým, či sa pri strešných oknách dobre vyspíte, tak odpoveď je - jednoznačne áno. V noci, ale aj cez deň sa o pokojný spánok postarajú zatemňujúce rolety.

Ďalším dôvodom pre investíciu do strešných okien je možnosť rýchleho a účinného vetrania, najmä vo vlhkejších priestoroch, ako sú kuchyne a kúpeľne. Takýmto vetraním sa zabezpečí nielen eliminácia pár a výparov, ale aj prívod čerstvého vzduchu, ktorý je najmä v menších či podkrovných bytoch často nedostatkom.

V neposlednom rade sú strešné okná aj ekonomicky výhodnejšie ako rôzne vikiere či francúzske okná a ich montáž je rýchla a jednoduchá. Oplatí sa však investovať do renomovaných značiek, akou je napríklad VELUX. Strešné okná si môžete v dnešnej dobe ľahko a rýchlo objednať aj z Číny. V tomto prípade však musíte rátať s tým, že okná vám na

vašu nehnuteľnosť nemusia „sadnúť“, pretože ich stavebné parametre sú diametrálne odlišné od tuzemských, o kvalite už nehovoriac.

Velux4

Prečo vymeniť strešné okná?

Ak už na svojej nehnuteľnosti strešné okná máte, ale najlepšie roky už majú za sebou, možno je čas na ich výmenu. Prečo?

Nové strešné okná sú nielen príjemné na pohľad, ale ponúkajú lepšie tepelno-izolačné vlastnosti ako kedysi. Správny výber okien a ich počet vám zaistí lepší tepelný komfort počas celého roka, úsporu energie, ale aj moderný vzhľad vášho domu či bytu.

Bývajte zdravšie, efektívnejšie a atraktívnejšie so strešnými oknami VELUX.